Sezóna 2012

Blíží se konec roku a konec světa, nejvyšší čas se ohlédnout a říct si: "Jo, bylo to fajn!" Tímto článkem bychom se rádi ohlédli za letošní dlouhou a rušnou sezónou a poděkovali všem zúčastněným. Následující (foto)report mapuje účast na nejoblíbenějších aktivitách - cyklistických výletech, turistických výpravách, lekcích surfingu a buggytripech.

Ideálním časem pro cyklovýlety a trekking je jaro a podzim. Letnímu odbobí na útesu vládne termický vítr, který tento druh aktivity ztěžuje. Výlety dále od pobřeží tento fakt moc neovlivňuje, výšlap na Cabo da Roca se v tomto období mění na výzvu pro odhodlané jedince. V rámci sezóny 2012 mezi nejoblíbenější varianty programů patřily výlety po atlantských útesech, projížďky a procházky pohořím Sintra a proběhl i jeden cyklovýlet do a po Lisabonu. V jeho rámci se skupince podařilo dostat na jinak nepřístupný lisabonský akvadukt.

Surfingovou sezónu termický vítr neovlivňuje, poněvadž každý den začíná foukat až v odpoledních hodinách. Dopoledne je tedy ten pravy čas na surfování. Letos rukama instruktorů prošla pěkná řádka studentů. Na vrchol oblíbenosti se dostala bandička 7 holčin a 2 kluků, kteří na prknech oslavili narozeniny své kamarádky. Poprask na pláži způsobil workshop značek Roxy a Quiksilver, v jehož rámci se učilo surfovat 13 mladých slečen a zajímavé prý rovněž bylo sledovat ve vlnách počínání zaměstnanců jedné IT společnosti, kteří na pláži prožili firemní teambuilding.

Výlety bugínami jsou oblíbené v každém ročním období, nejvíce však v zimě, kdy občas sprchne, tvoří se kaluže a vy máte možnost se v rámci projížďky pořádně zasvinit.

Mrkněte, kdo, kdy a co a že u toho opravdu svítilo sluníčko...

Kontakt

Máte dotaz?
Neváhejte nás kontakotvat
info[zavinac]activeportugal[tecka]cz