Kdy vyrazit na dovolenou do Portugalska?

Jaro v Portugalsku začíná na konci ledna. Je to nefér, ale je to tak. Již v únoru je tedy možno vyrazit do terénu a podnikat všechny možné suchozemské, nadvodní i vodní aktivity, krom sportů závislých na větru. Ten začíná pravidelně foukat až kolem začátku dubna. Návštěva Portugalska v tomto termínu má tedy řadu výhod: v době, kdy u nás řádí inverze se zde již dá nachytat nějaký ten bronz, za slunného počasí můžete sportovat i cestovat a letenky i ubytování pořídíte za výhodné ceny.

Hlavní turistická sezóna zde začíná v červenci. Přináší s sebou oživení bývalého rybářského městečka Cascais, jehož ulice a zahrádky výtečných restaurací se naplní turisty. Tepe rovněž srdce nočního lisabonského života, čtvrť Bairo Alto, která se během letních nocí mění v nekonečnou street party. Díky termickému severozápadnímu větru je léto ve středním Portugalsku snesitelnější než léto na jihu země, v turistické oblasti zvané Algarve. Větrné období na pláži Guincho vrcholí v měsíci červenci, vyznačuje se zesilující intenzitou větru v odpoledních hodinách a intenzitou zeslabující po slunce západu. Duben až červenec jsou tak tou správnou dobou pro návštěvu, jste-li milovníkem windsurfingu a kitesurfingu. Pláž Guincho je celoročně vyhledávaným surfařským spotem. V období silného větru využívají surfaři především dopolední hodiny, kdy nefouká. Odpolední vítr je požehnáním pro obyvatele Lisabonu, jelikož za bezvětří sahá teplota ve městě až nad 40ºC. Proto doporučujeme návštěvu portugalského hlavního města a okolí v tomto období vždy, když na západním pobřeží silně fouká.

Kolem poloviny srpna termický vítr slábne. Prostor tak dostávají všichni ostatní sportovci. Portugalské pozdní léto a celý podzim v okolí pláže Guincho se vyznačuje slunečným počasím a teplotami kolem 22ºC. Tedy ideálními podmínkami pro průzkum atlantských útesů, ať pěšky, na kolech, kajaku či z letadla. Na své si příjdou turisté a cyklisté nejen v blízkosti pobřeží, ale i dále od pláží a útesů. Zahalena do podzimních barev, oplývá zvláštní krásou nejen královská vesnička Sintra, ale i celé pohoří přírodního parku Sintra-Cascais a samotné hlavní město Portugalska. Příjemnější podmínky nastávají rovněž pro yachtaře, kteří za silného větru a vln tráví čas v ústí řeky Tejo a na podzim vyplouvají na oceán. Konec sezóny nastává s příchodem měsíce října. To s sebou přináší snížení cen a odliv turistů. Počasí je slunečné až do konce listopadu, proč si tedy neprodloužit babí léto a nestrávit podzimní plískanice na čerstvém vzduchu u oceánu?

Již příští sezónu s ActivePortugal!

Kontakt

Máte dotaz?
Neváhejte nás kontakotvat
info[zavinac]activeportugal[tecka]cz