VÝLETY DO OKOLÍ S PRŮVODCEM

Programy pro skupinu od 2 osob možno kombinovat, skupina nad 5 zájemců 10% sleva, nad 10 zájemců 20% sleva. Začátek programu v 9 hodin ráno. Cena zahrnuje služby průvodce v češtině a angličtině, nezahrnuje vstupy do památek a poplatky spojené s přepravou po městě.

LISABON

Hlavní město Porugalska ležící v ústí nejdelší řeky Pyrenejského poloostrova, se pyšní jak bohatou historií, spojenou především se zámořskými objevy, tak méně známou moderní tváří významně ovlivněnou faktem, že se jedná o jeden z nejdůležitějších přístavů v Evropě. Směsice historického a industriálního rázu dodává místu zvláštní punc, jež Lisabon naprosto odlišuje od ostatních evropských metropolí. Nejedná se o provalenou turistickou destinaci, značení památek má systém, pro středoevropana však občas těžce pochopitelný a jazyková bariéra je zde značná. Proto doporučujeme návštěvu v doprovodu průvodkyně. Ta Vás zavede na reprezentativní místa a pomůže zažít to nejlepší, co město nabízí.

Klasický Lisabon

pěší prohlídka s přesunem MHD, půl dne i celý den

program: Alfama, Rossio, Torre de Belém, Jeronimos, Monument objevitelů, Pastelaria, Kulturní centrum v Belému  

Staré město lisabonské

pěší prohlídka s přesunem MHD, celodenní program 

program: panoramatická vyhlídka po Belému z Monumentu objevitelů, Jeronimos, Pastelaria, katedrála Estrela a park, historická tramvaj, hrad Sao Jorge, Alfama, Praca do Comércio

Centro centra

pěší prohlídka, půl dne i celý den

program: Praca do Comércio, Rossio, rozhledna Santa Justa, kavárna Brasileira, vyhlídka na most 25. dubna, hrad Sao Jorge, Alfama, Sé, fado restaurace

Moderní Lisabon

pěší prohlídka, pouze půldenní program  

program: Park národů, nádraží Oriente, Oceanárium

GUINCHO A SINTRA

Guincho je magické místo. Písečná pláž vklenutá mezi kopce přírodního parku Sintra – Cascais přechází díky severnímu větru v písečné duny porostlé pouštním rostlinstvem. Svalnatí surfaři jsou pak třešničkou na dortu úchvatného pohledu na atlantské vlny, jež omývají sráz nejzápadnějšího výběžku kontinentální Evropy – Cabo da Roca. Sintra, vesnička jako z pohádky zapsaná na seznamu kuturního dědictví UNESCO, skýtá řadu atrakcí. Díky speciálnímu mikroklimatu a bujaré zeleni zlákala k pobytu řadu umělců i příslušníků královských rodů, jež si zde nechali vybudovat honosná sídla. Kopcovitému terénu dominují zejména ruiny maurského hradu z 8. století, pestrobarevné věže a cimbuří jedinečného královského sídla Palácio Nacional de Pena a bílé komíny středověkého panství portugalských vladařů Palácio Nacional de Sintra. Noblesní zahrady pak obklopují milionářské residence, z nichž za návštěvu určitě stojí palác Monserrate a Quinta da Regaliera.

pěší prohlídka s přesuny automobilem, celodenní program 

program: kasíno Estoril, procházka přímořskou promenádou do Cascais, prohlídka města, Boca do Inferno, Guincho, Convento dos Capuchos, piknik u menhirových kamenů, Cabo da Roca, Sintra, Palacio Nacional, Quinta da Regaleira, Palacio da Pena, Castelo dos Mouros.

Kontakt

Máte dotaz?
Neváhejte nás kontakotvat
info[zavinac]activeportugal[tecka]cz