konec světa

Zcela jedinečné místo v rámci této jedinečné země představuje Slunečné pobřeží. Před atlantským větrem chráněný pás pobřeží s hlavními středisky v přímořských letoviscích Estoril a Cascais, se díky mírnému podnebí stal již v předminulém století oblíbenou portugalskou riviérou. Z dřívějších mořských lázní se mezitím stala honosná lisabonská letoviska.

ESTORIL

Určitou exkluzivitu si Estoril, ležící 25 km západně od Lisabonu, 3 km od Cascais a 17 km od konce světa přezdívaného Cabo da Roca, dovedl uchovat především díky světově proslulému kasínu s rafinovanou zahradní úpravou, vodotrysky, palmovou alejí, především však díky bohatému kulturnímu programu tohoto kasína a poloze v samém srdci golfového ráje. Dodnes zde panuje poněkud staromódní duch. Noblesní hotely a vily připomínají jiskřivou minulost oblíbeného lázeňského města, jež proslulo na začátku 20. století jako útočiště sesazených evropských monarchů a špionážní centrum. Právě zde se totiž setkávali spojenečtí a němečtí tajní agenti s židovskými utečenci, pro něž bylo Portugalsko poslední evropskou štací na cestě za oceán.

CASCAIS

Oblíbená vesnička lisabonské smetánky, propojená s Estorilem přímořskou promenádou posázenou restauracemi a kavárnami, bývala malou rybářskou osadou. Její provinční svéráz zastínil zámožný investor. Městečko je dnes vyhedávané díky zázemí pro yachting a golf, řadě vyhlášených restaurací, barů a nočních klubů. Ty se většinou nachází na pláži a v jejím okolí.

GUINCHO

Unikátním místem, nacházejícím se pouze 30 km od Lisabonu a 8 km od Cascais, je pláž s výhledem na nejzápadnější výběžek kontinentální Evropy - Praia do Guincho. Díky severozápadnímu větru vanoucímu každoročně od května do října hostí písečná pláž vklenutá mezi skaliska přírodního parku Sintra - Cascais pravidelně národní i mezinárodní šampionáty windsurfingu. Je to právě  vítr generovaný vrcholky kopců a oceánem, který vytváří v oblasti s jinak tropickým podnebím místo, kam se již portugalští králové uchylovali před úmorným vedrem Lisabonu.

Kontakt

Máte dotaz?
Neváhejte nás kontakotvat
info[zavinac]activeportugal[tecka]cz