KITESURFING

Kitesurfing („kite surfing“ a nebo „kiteboarding“) je dynamicky se rozvíjejícím, silně návykovým adrenalinovým sportem podobným windsurfingu. Základními potřebami pro tuto aktivitu jsou tažný drak („kite“) a prkno (tzv. „kiteboard“). Během své šestnáctileté historie se tento sport vyvinul v několik specializovaných disciplín: freestyle čili skákání triků, wave riding, nejadrenalinovější disciplína neboli jízda ve vlnách a speed riding čili disciplína zaměřená na dosažení maximální rychlosti.

KURZY KITESURFINGU V ČEŠTINĚ

Atlantský vítr fouká do plachet s překvapivou pravidelností a umožňuje zájemcům o tento sport seznámení s ovládáním draku, poklidná hladina oceánské laguny s vodou do pasu představuje ideální terém pro první rozjezdy. Lekce pro všechny zájemce od začátečníků až po ty, co prahnou po odhalení tajů jízdy v atlantských vlnách.

ZKUŠEBNÍ KURZ

Tento více informativní než tréningový hodinu a půl dlouhý program je zaměřen na objasnění problematiky sportu jako takového. Obsahuje teoretickou pasáž o povětrnostních podmínkách, součástech kitegoardingového vybavení, seznamuje zájemce s kiteboardingovou terminologií, potřebnou gestikulací a základními pravidly bezpečnosti při vykonávání tohoto sportu. Kurzant se seznámí s přípravou kitu. Ten se naučí ovládat za pomocí zmenšeného modelu kitu – tzv. cvičného kitu. Kurz je zakončen výukou ovládání kitu opravdového.

Kurz k dispozici v Portugalsku i v ČR.

KITE KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kompletní začátečnický kurz kitingu je určen všem, kteří se rozhodli podlehnout síle větru. Je vyučován ve skupinách maximálně čtyř studentů, kdy dvojice sdíli jednoho kita. To zaručuje individuální přístup při výuce, omanžitou možnost tréninku vysvětlované problematiky a tím pádem rychlé zdokonalování se. Kurz je sestaven z teoretických pasáží a praktických cvičení, po jejichž absolvování budete připraveni k samostatné jízdě.

Úvodní lekce a ovládání kitu probíhá na pláži Guincho. Abychom zajistili optimální podmínky pro rozjezd, vodní start učíme na táhlé písčité pláži druhého břehu řeky Tejo nebo v laguně opodál.

V ceně kurzu kiteboardingové vybavení, česky a anglicky hovořící instruktor s mezinárodní kitedoardingovou legitimací IKO, transfer na druhý břeh Teja. V ceně kurzu není zahrnut neopren a transfer na pláž a z pláže. V případě zájmu možno přiobjednat.

 

ÚVODNÍ LEKCE 

Teoretická pasáž o povětrnostních podmínkách a větrném oknu

První kontakt s kitem a seznámení se součástí výbavy prostřednictvím její přípravy

Výuka ovládání pomocí malého cvičného kitu

Seznámení s bezpečnostními systémy

Simulace krizových situací a jejich řešení

 

OVLÁDÁNÍ KITU

Trakční cvičení na písku

Nácvik rozjezdové pozice

Nácvik bezpečného startu a přistávání kitu

Ovládání bezpečnostních systémů v krizové situaci

 

ROZJEZD 

Kontrolovaný vstup do vody a výstup z vody

Ovládání kitu ve vodě (Bodydrag)

Nacvičování techniky návratu pro prkno (Bodydrag board rescue)

Simulace krizových situací ve vodě a jejich řešení

Rozjezd na prkně

OCEAN INTRODUCTION

Jízda na oceánu má svá specifika a rizika. Pláž Guincho patří díky poryvovému větru, silným proudům a útesům v okolí ke spotům, jež není radno navštívit bez důkladné přípravy. Dvouhodinový kurz je vhodný pro pokročilé ridery s vlastním vercajkem, kteří již umí bezpečně stoupat na vítr a rádi by okusily nový požitek z jízdy. Kurz je zahájen teoretickou pasáží o konkrétních povětrnostních podmínkách pláže a rizicích spojených s tímto spotem. Pro usnadnění komunikace zařazujeme pasáž o terminologii, gestikulaci a pravidlech jízdy. Součástí kurzu je beach rescue čili zajištění bezpečného průběhu prvních výjezdů a případná pomoc v nesnázích.

INDIVIDUÁLNÍ KURZ

Abychom vyšli vstříc i náročnějším klientům, jež nechtějí sdílet ani instruktora, ani vybavení, nabízíme tento program vhodný jak pro začátečníky, tak pokročilé. V rámci tří hodin na pláži se rychleji naučíte základům či postoupíte do dalšího levelu tohoto úchvatného sportu.

 

KURZY KITESURFINGU V ANGLIČTINĚ

WAVERIDING

Tříhodinový kurz pro 1 až 3 zájemce probíhá na Praia de Guincho. Náročnější podmínky vyžadují předešlé jezdecké zkušenosti a proto je podmínkou pro účast v kurzu pro pokročilé zvládání stoupání na vítr. Znalost součástí kitegoardingového vybavení demonstruje kurzant jeho samostatnou přípravou. Kurz je zahájen teoretickou pasáží o konkrétních povětrnostních podmínkách pláže a jiných rizicích spojených s tímto spotem. Pro usnadnění komunikace i v kurzu pro pokročilé zařazujeme pasáž o terminologii, gestikulaci a pravidlech jízdy. V rámci kurzu se kurzant naučí základům wave ridingu na prkně určeném výhradně do vln. Součástí výuky je zapůjčení wavového prkna, beach rescue čili zajištění bezpečného průběhu prvních výjezdů a případná pomoc v nesnázích. Skupinová sleva 15%.

Kontakt

Máte dotaz?
Neváhejte nás kontakotvat
info[zavinac]activeportugal[tecka]cz