1) Jakým způsoben to vše funguje?

ActivePortugal je cestovní agentura, z čehož vyplývá, že, na rozdíl od CK, neposkytuje zájezdy, ale jednotlivé služby, jež jde dle libosti kombinovat. To považujeme za výhodu, klient má totiž svobodu volby, jež není spojena se zbytečnými výdaji.

Doporučené kombinace:

a) Plánuji cestu do Portugalska s rodinou vlastním vozem

Cestu autem je třeba pojmout jako velké dobrodružství a psychicky a fyzicky náročnou záležitost. Odměnou Vám pak bude velká svoboda pohybu. V případě, že ještě nemáte zarezervované ubytování, doporučujeme využít služeb hotelu na pláži. Ten mimo snídaně v ceně nabízí rodinná apartmá nebo slevu na přistýlky pro děti a bezplatné parkování po celou dobu pobytu. Pláž pak máte pod okny, přičemž je možno bezplatně využívat hotelový bazén na útesech. Z aktivit naší nabídky doporučujeme zapůjčení kol a projížďku po osmikilometrové přímořské cestě do letoviska Cascais nebo procházku po útesech v okolí pláže Guincho. V případě, že rádi jezdíte na koních, nabízíme výlet přímořskými dunami s možností zapůjčení poníků pro děti. Velkým zážitkem pro středoevropany je půlden nebo celý den ztrávený rybařením na lodi s možností BBQ na palubě. Krásný je také přelet nad nejzápadnějším výběžkem kontinentu malým letadlem. Poznání blízkého okolí či Lisabonu pak napomůže česky mluvící průvodkyně.

b) Plánujeme cestu do Portugalska v páru vlastním vozem

Cestu autem je třeba pojmout jako velké dobrodružství a psychicky a fyzicky náročnou záležitost. Odměnou Vám pak bude velká svoboda pohybu. V případě, že ještě nemáte zarezervované ubytování, doporučit můžeme všechny námi nabízené hostely, které disponují jak dvoulůžkovými pokoji, tak pokoji s patrovými postelemi. Všechny pokoje hotelu na pláži jsou vybaveny vlastním příslušenstvím a klimatizací, VIP pokoje pak zvětšenými manželskými postelemi a výhledem na oceán. Naše nabídka je vytvořena speciálně pro mladé páry, proto záleží pouze na vaší fyzické kondici a preferencích. Oblast Cascais je proslavena kvalitou golfových hřišť, západní pobřeží Portugalska pak termickým větrem a vlnami, proto doporučujeme golfový kurz, lekce surfingu nebo kitesurfingu. Ale proti gustu...

c) Plánujeme let s rodinou

Přeprava letadlem je chytrým a rychlým řešením, na místě jste však odkázáni na místní dopravu. Ocenit byste tedy mohli vyzvednutí na letišti, transfer do hotelu a pokud byste si zvolili ubytování v Cascais, každodenní odvoz na pláž a z pláže. K bydlení ale doporučujeme využít služeb hotelu na pláži Guincho. Ten mimo snídaně v ceně nabízí rodinná apartmá nebo slevu na přistýlky pro děti a bezplatné parkování po celou dobu pobytu. Pláž pak máte pod okny, přičemž je možno bezplatně využívat hotelový bazén na útesech. Z aktivit naší nabídky doporučujeme zapůjčení kol a projížďku po osmikilometrové přímořské cestě do letoviska Cascais nebo procházku po útesech v okolí pláže Guincho. V případě, že rádi jezdíte na koních, nabízíme výlet přímořskými dunami s možností zapůjčení poníků pro děti. Velkým zážitkem pro středoevropany je půlden nebo celý den ztrávený rybařením na lodi s možností BBQ na palubě. Krásný je také přelet nad nejzápadnějším výběžkem kontinentu malým letadlem. Poznání blízkého okolí či Lisabonu pak napomůže česky mluvící průvodkyně.

d) Plánujeme let ve dvou

Přeprava letadlem je chytrým a rychlým řešením, na místě jste však odkázáni na místní dopravu. Ocenit byste tedy mohli vyzvednutí na letišti, transfer do hotelu a pokud byste si zvolili ubytování v Cascais, každodenní odvoz na pláž a z pláže. V případě, že ještě nemáte zarezervované ubytování, doporučit můžeme všechny námi nabízené hostely, které disponují jak dvoulůžkovými pokoji, tak pokoji s patrovými postelemi. Všechny pokoje hotelu na pláži jsou vybaveny vlastním příslušenstvím a klimatizací, VIP pokoje pak zvětšenými manželskými postelemi a výhledem na oceán. Naše nabídka je vytvořena speciálně pro mladé páry, proto záleží pouze na vaší fyzické kondici a preferencích. Oblast Cascais je proslavena kvalitou golfových hřišť, západní pobřeží Portugalska pak termickým větrem a vlnami, proto doporučujeme golfový kurz, lekce surfingu nebo kitesurfingu. Ale proti gustu...

e) Plánujeme cestu do Portugalska se psem

Dovolenou v doprovodu nejlepšího přítele nedoporučujeme, poněvadž jejich přítomnost na plážích v Cascais je zakázána. Vzhledem k příplatkům, které za přepravu zvířat účtují letecké společnosti je ekonomičtější do Portugalska dojet vlastním autem. V opačném případě byste mohli ocenit transfer z letiště a pokud byste si zvolili ubytování v Cascais, každodenní odvoz na pláž a z pláže Guinchu, kde jsou psi zakázáni rovněž, nicméně se zde vyskytují. Psí zákazníky toleruje i hotel na pláži, pokoje pro pejskaře jsou však ty nižší kvality. Z nabídky pak doporučujeme procházky po útesech, nebo ulicích Lisabonu v doprovodu průvodce, projížďku na koních přes písečné duny u pláže Guinchu nebo horolezení. 6) Plánujeme přijet ve skupině 10 lidí Pokud přiletíte, mohli byste ocenit transfer z letiště a pokud byste si zvolili ubytování v Cascais, každodenní odvoz na pláž a z pláže multivanem. Hostely bohužel nedisponují dostatkem pokojů, jako skupina máte větší pravděpodobnost ubytování v hotelu na pláži s 60 pokoji. Z aktivit naší nabídky pak doporučujeme úplně vše, především rybaření na lodi, plavbu při západu slunce a yachting, skupinovou slevu můžete uplatnit na lekce waveridingu, turistiku, mountain biking a výlety do okolí, to vše s průvodcem.

f) Plánujeme do Portugalska poslat rodiče

Přeprava letadlem je chytrým, rychlým a bezpečným řešením, ocenit byste mohli vyzvednutí na letišti a transfer do hotelu. Hotel na pláži je důstojným ubytováním, berte však na vědomí, že pláž Guinchu je dost větrným místem. Z nabídky by rodiče mohli ocenit procházky po útesech či ulicích Lisabonu nebo Sintry v doprovodu česky mluvícího průvodce, rybaření na lodi a vyhlídkový let nad nejzápadnějším výběžkem kontinentální Evropy, oblíbená činnost seniorů v oblasi Cascais a Estoril je hra golfu a yachting.

2) Proč jsou ceny uváděny ve dvou měnách?

Ceny aktivit jsou odvozeny od cen dodavatelů, jež jsou dány v Eurech. Jsou tedy závislé na změně kurzu Euro/CZK. Ceník je stanoven dle směnného kurzu ČNB ze dne 8. 3. 2012 (1 Euro – 24,77 CZK), s tím, že ceny jsou navýšeny pro případ změny směnného kurzu české koruny použitého pro stanovení ceny jednotlivých aktivit o méně než 10%.

3) Je v ceně vašich aktivit zahrnuto pojištění?

Pojištění není zahrnuto v nabídce, poněvadž spousta z nás má dnes již automaticky sjednané pojištění ke kreditní kartě. Vzhledem k tomu, že nabízíme širokou škálu sportovních aktivit, doporučujeme se na dovolenou připojistit.

4) Co znamená termín půlden a celý den?

Aktivity jsou rozděleny podle doby trvání na půldenní čili přibližně čtyři hodiny trvající aktivity a celodenní. Ty trvají zhruba 8 hodin.

5) Proč dovolená s AcvtivePortugal?

a) Zažijte oceán

Díky své poloze na jihu Evropy je Portugalsko nejlepší destinací pro zamilování se do oceánu. Nespoutaný živel, specifická vůně, slunce zapadající do vln a vítr ve vlasech. Nebaví Vás válet se na metru čtverečném na přeplněné pláži v Chorvatsku? Přijeďte si užít aktivní dovolenou na slunných plážích omývaných Atlantikem.

b) Žádné termíny

Přijeďte a odjeďte, kdy chcete. Je to Vaše dovolená, naplánujte si ji zcela podle svých představ.

c) Žádné zbytečné výdaje

Přijedete autem? Tak proč platit transfer z letiště? Nepotřebujete delegáta, pojištění ani bydlení v luxusním hotelu? Tak nic z toho zbytečně neplaťte! Nakombinujte si program přesně tak, jak Vám nejlépe vyhovuje a ušetřete!

d) Nejlevnější ubytování v regionu

Díky dokonalé znalosti zdejšího regionu nabízíme ubytování v hotelech a hostelech obstojné kvality a příznivé ceny.

e) Pohodlně

Vy si vyberete program a my Vám zajistíme nejen jeho průběh, ale také možnost každodenního odvozu na místo konání Vámi vybrané aktivity a opětovného návratu do Vašeho hotelu. 

f) Aktivita pro každého

Naše nabídka obsahuje širokou škálu aktivit, poskytujících optimální vyžití jak aktivním sportovcům, tak plážovým povalečům.

g) V 5 jazycích

Služby delegáta, kite tripy a průvodcovské služby poskytujeme i v angličtině, přednostně však v češtině. Zbytek aktivit zajišťují místní partnerské organizace, komunikačním jazykem je tak angličtina, případně portugalština, španělština nebo němčina.

6) Kdy vyrazit na dovolenou s Activeportugal?

Jaro v Portugalsku začíná na konci ledna. Je to nefér, ale je to tak. Již v únoru je tedy možno vyrazit do terénu a podnikat všechny možné suchozemské, nadvodní i vodní aktivity, krom sportů závislých na větru. Ten začíná foukat až kolem začátku dubna. Návštěva Portugalsko v tomto termínu má tedy řadu výhod: v době, kdy u nás řádí inverze se zde již dá nachytat nějaký ten bronz, za slunného počasí můžete sportovat i cestovat a letenky i ubytování pořídíte za výhodné ceny.

Hlavní turistická sezóna zde začíná v červenci. Přináší s sebou oživení bývalého rybářského městečka Cascais, jehož ulice a zahrádky výtečných restaurací se naplní turisty. Tepe rovněž srdce nočního lisabonského života, čtvrť Bairo Alto, která se během letních nocí mění v nekonečnou street party. Díky termickému severozápadnímu větru je léto ve středním Portugalsku snesitelnější než léto na jihu země, v turistické oblasti zvané Algarve. Větrné období na pláži Guincho vrcholí v měsíci červenci, vyznačuje se zesilující intenzitou větru v odpoledních hodinách a intenzitou zeslabující po slunce západu. Duben až červenec jsou tak tou správnou dobou pro návštěvu, jste-li milovníkem windsurfingu a kitesurfingu. Pláž Guincho je celoročně vyhledávaným surfařským spotem. V období silného větru využívají surfaři především dopolední hodiny, kdy nefouká. Odpolední vítr je požehnáním pro obyvatele Lisabonu, jelikož za bezvětří sahá teplota ve městě až nad 40ºC. Proto doporučujeme návštěvu portugalského hlavního města a okolí v tomto období vždy, když na západním pobřeží silně fouká.

Kolem poloviny srpna termický vítr slábne. Prostor tak dostávají všichni ostatní sportovci. Portugalské pozdní léto a celý podzim v okolí pláže Guincho se vyznačuje slunečným počasím a teplotami kolem 22ºC. Tedy ideálními podmínkami pro průzkum atlantských útesů, ať pěšky, na kolech, kajaku či z letadla. Na své si příjdou turisté a cyklisté nejen v blízkosti pobřeží, ale i dále od pláží a útesů. Zahalena do podzimních barev, oplývá zvláštní krásou nejen královská vesnička Sintra, ale i celé pohoří přírodního parku Sintra-Cascais a samotné hlavní město Portugalska. Příjemnější podmínky nastávají rovněž pro yachtaře, kteří za silného větru a vln tráví čas v ústí řeky Tejo a na podzim vyplouvají na oceán. Konec sezóny nastává s příchodem měsíce října. To s sebou přináší snížení cen a odliv turistů. Počasí je slunečné až do konce listopadu, proč si tedy neprodloužit babí léto a nestrávit podzimní plískanice na čerstvém vzduchu u oceánu?

Kontakt

Máte dotaz?
Neváhejte nás kontakotvat
info[zavinac]activeportugal[tecka]cz